Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 25.09.2018 22:16:33 

Dobrovoľník mesta Púchov

 Dobrovoľníci na Púchovskom jarmoku 2018

ĎAKUJEM všetkým mojim priateľom, kamarátom a hlavne Dobrovoľníkom Mesta Púchov za ich spoluprácu na Púchovskom jarmoku 2018. Boli ste skvelí. /15.9.2018/

 

.

 Vytvorenie makety Púchova 

Maketa Púchova a niektorých prímestských častí je na svete. Oslovil som skvelého majstra a zároveň človeka Jožka Duhačka, ktorý mi pomohol zhmotniť sen.Prečo sme vytvorili maketu Púchova? Pretože chceme byť pri vás bližšie a prezentovať naše úsilie a hlavne pri tej reálnej makete vám kvalitnejšie vysvetliť, čo chceme pre vás nasledujúce roky robiť. Sú ľudia, ktorí o práci len donekonečna rozprávajú a sú potom ľudia, ktorí naozaj pre vás pracujú. Pracujeme pre vás, lebo nás to baví.

 Letný ateliér u p.Jakubíkovej - "štýl Divoký Západ"

Výtvarný ateliér 23.8.2018 v Púchove, skvelá atmosféra u hostiteľky Anna Jakubíková v štýle divokého západu. Výtvarný ateliér bude pokračovať v Župnom dome Púchov od októbra 2018. Tešíme sa na vás.

.

 Záhrada v areáli DeD

Stále pre vás pracujeme.Dnes / 17.8./ sme urobili malý zber tekvice hokkaido, uhorky, papriky, byliny a iné.Naša spoločná ZÁHRADA v areáli Detského domova rastie do krásy. Cez deň som sa potešil balíku, v ktorom bol ukrytý poklad pre Púchovské múzeum. Ešte stále vás pozývam na úžasný francúzsky film Kým nás svadba nerozdelí do letného kina v parku Župného domu v Púchove.

 Najkreatívnejší piknik

/13.8./ Dnešný ,,Najkreatívnejší piknik ,, v parku Župného domu v Púchove. Chcem poďakovať Peti Pobežalovej za to, že mala tento skvelý nápad a zorganizovala to na jednotku. Ďalej chcem poďakovať všetkým pomocníkom a dobrovoľníkom, ktorí nám dnes prišli pomôcť a samozrejme všetkým umelcom, predajcom a workshoperom.

 Letná knižnica 

LETNÁ KNIŽNICA je pripravená! V parku Župného domu v Púchove sme pre vás pripravili viac ako 2 tisíc knižných titulov. Príďte relaxovať, odpočívať alebo si požičať, či zobrať knihu. ĎAKUJEM Šutrovi a jeho priateľom, ktorí prišli pomôcť a preniesli knihy. Ďakujem mestu Púchov za stany.

.

Koncert v parku - Tornádo Lue

Ďalší skvelý večer /29.7./ v parku Župného domu Púchov. Tornádo Lue spôsobilo menšie hudobné tornádo u nás. Ďakujem všetkým, ktorí nám pomáhali.

 

.

 

Premietanie filmu "Marťan"

Film MARŤAN a úžasná účasť...Skvelý večer v parku Župného domu Púchov. / 27.7./

 

.

Letný ateliér u p. Jakubíkovej

Dnes /13.7./ okrem večerného kina sa u Anna Jakubíková na záhrade konal Letný ateliér, ktorý nadväzoval na ten náš Zimný ateliér v podkroví Župného domu. V Púchove to naozaj žije. Ďakujeme za krásny priestor plný energie. Inak bol super guláš a aj vôbec atmosféra a ľudia.

.

Koncert - Živé Kvety

15.jún - Koncert skupiny Živé kvety, skvelá atmosféra, skvelí hudobníci, kopec poézie a iné...ĎAKUJEM

 

Makety Hradiska a starobylého obydlia

 V poslednej dobe sa ľudia pýtali, či nemáme v múzeu nejakú maketu ako to vyzeralo na našom Hradisku pri Hviezde. Dali sme dohromady profíkov z oblasti archeológie, histórie a umenia a vznikli dve krásne makety Hradiska a starobylého obydlia. ĎAKUJEM Stanke Flimmelovej a Jozefovi Duhačkovi za pomoc a spoluprácu.

Záhrada - 15.6.

Aj tento rok sa darí našej spoločnej ZÁHRADE v areáli Detského domova Púchov. Ďakujem dobrovoľníkom mesta Púchov za pomoc a spoluprácu.

 

.

Otváracie hodiny - ARTFORMÁCIE - do 30.6.

Priatelia POZOR ! ! ! Pýtate sa kedy bude sprístupnená výstava púchovské ARTFORMÁCIE v ŽUPNOM DOME. Takže: Výstava potrvá do 30.6.2018

 UTOROK: 10:00 - 14:00, STREDA: 10:00 - 18:00, ŠTVRTOK: 10:00 - 18:00, PIATOK: 10:00 - 18:00,NEDEĽA: 15:00 - 19:00

Viac info na: 0910 191 898 Roman Hvizdák alebo 0905 731 949 Anna Jakubíková.

 

Koncert - Space Recorder

25.máj -  hráme vynikajúci koncert v parku ŽUPNÉHO DOMU Púchov. Skvelý koncert v podaní Space Recorder.

.

 

 

ART FORMÁCIE - kolektívna výstava umelcov

24.máj 2018 -  veľká akcia v ŽUPNOM DOME. 30ti umelci vystavujú a zahrá Joe Hajso. Neseďte doma a príďte sa pozrieť, trošku zabaviť alebo socializovať. Zoznámiť s novými kamarátmi - ľuďmi. ĎAKUJEM všetkým, ktorí tu posledné dni skoro spávali alebo prišli v hocičom pomôcť. Keby ste vedeli koľko je v Púchove ešte stále skvelých ľudí.

 

 

 

.

Záhrada pri DeD - vysádzanie 

ĎAKUJEM zastúpeniu z Fakulty priemyselných technológii v Púchove, že prišli a pomohli.Nebolo nás síce veľa, ale všetko sa stihlo urobiť. Takže naša spoločná ZÁHRADA v areáli Detského domova Púchov je komplet vysadená a uprataná. / 11.5.2018/

O cestovaní - Filipíny

 / 10.máj 2018/ Cestujeme v ŽUPÁKU. Srdečne ste vítaní...

.

 

.

Záhrada - zber prvej úrody

Záhrada v areáli Detského domova Púchov opäť ožíva. Prvú úrodu reďkoviek sme pozbierali, vysadili zeler. Vďaka podpore pani farárky a skvelých majstrov, ktorí nám pomohli sme vymenili bránu. Tento piatok 11. mája o 16:00 by sme chceli vysadiť rajčiny a papriky, ďalej urobiť brigádu v záhrade, takže ste srdečne vítaní, každá ruka sa hodí. ĎAKUJEM /8.5.2018/

Myšlienkovo - Prečo recyklovať oblečenie

8.máj - Župný dom - Povedzte ÁNO matke ZEMI - SiTerra - Upcycling vesty, ktoré spájajú módu so záchranou sveta.Čo je UPCYCLING? Znamená, z existujúcich surovín a materiálov, vytvárať niečo nové a použiteľné. UPCYCLING je odpoveďou na katastrofy a zákulisie moderného priemyslu a nášho nevedomého konzumu. Ide o výrobu úplne nových, originálnych a unikátnych kúskov s použitím už existujúcich materiálov, zbytkov, či starých kúskov šatstva. Pretváraním starého na nové zabezpečíme nie len užitočné využitie spomienok ,,starkinho“ šatníka, ale tiež prispejeme udržateľnosti sveta! Pokiaľ nezoberieme zodpovednosť sami za seba a nezačneme konať a tvoriť, prispievame k umelo vytvoreným hodnotám tejto spoločnosti. 

Brigáda - stavanie vatry

Dobrovoľník Mesta Púchov chce pomôcť pri stavaní vatry. V pondelok 30.4. ráno o 8:00 poriadame brigádu v ,, OHRADE " v Horných Kočkovciach. Kto by mal záujem pomôcť, nech sa páči, každá ruka dobrá. Info: Roman Hvizdák.

 

.

 

Výtvarný ateliér /predposledný v ŽD/

Dnes /20.4./ bol skvelý deň a v Župnom dome to opäť raz dýchalo životom. Predposledný výtvarný ateliér bol skvelý. Budúci piatok 27.4. 2018 ukončujeme výtvarný ateliér v podkroví Župného domu a od mája presúvame stretnutia do plenéru. Viac info neskôr.

 

 

Projekt "Maľujeme spolu" - MŠ Chmelinec Púchov

Výtvarný a vzdelávací projekt MAĽUJEME SPOLU pokračoval v apríli na MŠ Chmelinec v Púchove. Myslím, že boli prekrásne pomaľované dve triedy, teda dve steny. Touto cestou chcem poďakovať svojim kamarátom, umelcom a dobrovoľníkom za pomoc a spoluprácu. Ďalej aj riaditeľke a učiteľkám za perfektnú spoluprácu. Ďalej deťom, že si tak skvelo pripravili návrhy a v neposlednom rade sponzorom projektu. ĎAKUJEM...

Komunitná záhrada - prvé jarné práce a sadenie

Dnešná spolupráca  /6.apríl 2018/ v Komunitnej záhrade detského domova dopadla skvelo. Vážim si každého, kto prišiel a bol nápomocný. Teším sa, že sme začali spoluprácu s evanjelickou pani farárkou a jej zborom. Veľké ĎAKUJEM za spoluprácu zástupcom z Fakulty priemyselných technológii v Púchove a taktiež Dobrovoľníkom Mesta Púchov.

Komunitná záhrada - príprava zeminy

Ahojte, dnes /4.apríla 2018/ sme začali s prípravou KOMUNITNEJ ZÁHRADY 2018 v areáli Detského domova Púchov. Chcem poďakovať nášmu sponzorovi a partnerovi http://www.growland.sk/sk/stranka/o-nas , ktorý nám pomohol a poskytol ako sponzorský dar kvalitnú BIOZEMINU. Už tento piatok 6.4. o 15:00 sa stretneme v záhrade a ideme vysievať: hrášok, reďkovku, mrkvu, šalát a zasadíme jahody. Ak máte záujem, tak sa mi hláste. ĎAKUJEM

Hodina Zeme

 Večer 24.3.2018 v Župnom dome Púchov stretnutie na akcii Hodina Zeme. Srdečne vás všetkých pozývam. Informácie na plagáte.

.

Výtvarný ateliér a posedenie pri hudbe s Petrom Kulichom

Dobrý večer priatelia, takže zajtra /16.3.2018/ pokračujeme v Župnom dome Púchov o 17:00 Výtvarný ateliér a o 20:00 ponúkame Posedenie pri živej hudbe... Ak neviete, čo s piatkom, tak vás všetkých srdečne pozývame.

 

.

Vernisáž "VARIÁCIE" 14.3.2018 v Župnom dome

Bol to nezabudnuteľný večer. Niektorí umelci prvýkrát vystavovali, pre niektorých to bola tzv. povinná jazda, avšak úplne prvý krát sme v Púchove predstavili drotárske umenie.Bola to unikátna vernisáž, ktorá sa konala v podkroví Župného domu Púchov. Skvelí umelci, skvelí ľudia, skvelá muzika, skvelá partia, ktorá dobrovoľne pomáhala pri veľmi náročnej organizácii, inštalácii a mnoho iného. ĎAKUJEM vám priatelia.

Výtvarný ateliér pre mládež /III./

26.1. prebehol Výtvarný ateliér pre mládež a dospelých v podkroví Župného domu Púchov. Tešíme sa veľkému záujmu a zároveň vás pozývame opäť o týždeň v piatok 2. februára o 17:00 hod. Kto má záujem, alebo potrebuje viac informácii, tak kontaktujte buď mňa, alebo Alena Strýčková. ĎAKUJEM

 

Výtvarný ateliér pre mládež /II./

Ahojte priatelia umenia. Práve - 19.1. 2018 - prebieha VÝTVARNÝ ATELIÉR PRE MLÁDEŽ v podkroví Župného domu v Púchove. Spolupráca s CVČ Včielka (autormi tohto projektu) je proste skvelá. Ďakujem Alena Strýčková. 26.januára - piatok o 17:00 pokračujeme, srdečne ste vítaní.

Archeológia hrou

Len u nás v Župnom dome v Púchove už túto nedeľu 14. januára 2018 o 17:30 sa môžete prísť zabaviť. Srdečne vás pozývame ne výnimočnú udalosť ARCHEOLÓGIA HROU.

.

Výtvarný ateliér pre mládež /I./

12.januára 2018, je 19:30 a práve sme v podkroví Župného domu Púchov ukončili náš nový pilotný projekt, ktorý má názov VÝTVARNÝ ATELIÉR PRE MLÁDEŽ. Na budúci piatok 19.1.2018 o 17:00 pokračujeme. Srdečne vás pozývame.

 

 

.

 

Večer francúzskeho šansónu

5.1.2018 o 19.00 hod. Srdečne ste vítaní do Župného domu - Kaviareň Podivný barón...

 

.

Projekt "Maľujeme spolu" - MŠ 1.mája Lienka

Materská škôlka 1. mája Lienka v Púchove ukončená! Ďakujem za spoluprácu deťom z MŠ Lienka, p. riaditeľke, Maugli CyperčanSimona-Sislík Spandža Mazánová a všetkým, ktorí nám pomáhajú s projektom MAĽUJEME SPOLU. /20.december 2017/

 

 

Večer dobrovoľníka v Župnom dome

 VEČER DOBROVOĽNÍKA 2017 - 7.12.2017. Srdečne ste vítaní všetci tí, ktorí ste akokoľvek spolupracovali a pomáhali pri rôznych aktivitách alebo projektoch mesta Púchov. ĎAKUJEME veľmi si vás vážime.

.

Dobrovoľníci - stacionár Aliis - ergoterapia

Mesto Púchov oficiálne začalo spoluprácu s Denným stacionárom ALIIS na Dvoroch v Púchove. Vyskúšali sme tzv. ERGOTERAPIU - teda liečba pracovnou činnosťou. Získali sme nových Dobrovoľníkov Mesta Púchov. Ďakujem Podniku technických služieb mesta Púchov za pracovné náčinie, vrecia a rukavice. Ďakujem vedeniu Denného stacionára a ich klientom-priateľom za spoluprácu pri upratovaní parku za Župným domom v Púchove. /16.nov.2017/


Večer výskumníka

Dnes  /8.nov.2017/ v Župnom dome v Púchove prebehol VEČER VÝSKUMNÍKA. Kto nebol môže banovať. Prečo?
Skvelí ľudia, dobrá nálada, veľa múdrosti, talentovaní ľudia, Proste večer, tak ako sa patrí.

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - ukončenie sezóny

KOMUNITNÁ ZÁHRADA v areáli detského domova v Púchove sa ukladá na zimný spánok.Ukončili sme sezónu. Zelér a šalát je vonku. ĎAKUJEM všetkým, ktorí akokoľvek pomohli pre tomto krásnom projekte a ktorý, verím, že bude pokračovať.                                         /6.november 2017/

Lampiónový sprievod

ĎAKUJEM všetkým, ktorí nám pomohli pri realizácii LAMPIÓNOVÉHO SPRIEVODU v Púchove. Krásna účasť, naozaj. Veľké ďakujem všetkým základným školám, materským školám, Dobrovoľný hasičský zbor Púchov, Mestská polícia Púchov, Púchovská TV, ĎAKUJEM za čajik pre ľudí, ktorý nám pripravili na ZŠ Komenského a odkiaľ sme vlastne vyrazili smerom k ,,odhánkam,,. ĎAKUJEM DOBROVOĽNÍKOM MESTA PÚCHOV. Boli ste všetci super a myslím tým aj rodičov, deti a už sa teším na budúci rok, možno koncom apríla 2018... / 26.október 2017/

Projekt "Maľujeme spolu" - ZŠ a MŠ Slovanská

Projekt MAĽUJEME SPOLU má ďalšie úspešné ukončenie. Základná škola s Materskou školou Slovanská v Horných Kočkovciach - Púchov. ĎAKUJEM Maugli Cyperčan a Simona-Sislík Spandža Mazánová za spoluprácu a úžasné maľovanie. / november 2017/

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - zber a upratovanie

KOMUNITNÁ ZÁHRADA v areáli Detského domova Púchov. Dnešný zber a upratovanie.                    / 24.9.2017 /

Župný dom - Hudobný večer

Kto nebol, môže ľutovať. ŽUPNÝ DOM v Púchove v piatok večer hostil skvelých ľudí a muzikantov. / 23.9.2017 /

Dobrovoľníci na PJ 2017

Už túto sobotu 16.9.2017 budeme opäť pripravení na vás a na tom istom mieste. Maľujeme na tvár, kreslíme, čarbeme. Bude niečo dobre aj na zakusnutie a pitie. Hráme aj z LPčiek, takže bude vinyl párty. Dobrovoľník Mesta Púchov sa na vás teší.

.

Projekt "Maľujeme spolu" - MŠ Požiarna 1291

Pokračujeme v projekte MAĽUJEME SPOLU na Materskej škôlke Požiarna pri tzv. Céčku. ĎAKUJEM za spoluprácu borci... / 30.8.2017/

LETO V PARKU - rozlúčka s letom

Rozlúčka s LETOM V PARKU dopadla na jednotku. Počasie prialo, skvelá muzika a hudobníci, úžasné publikum. Ďakujem Rišovi Hrnkovi za spoluprácu, Vladovi Hrnkovi za ozvučenie koncertu, ďakujem Púchovskej TV, ďakujem kamarátom a dobrovoľníkom, že prišli a pomohli s čím bolo treba. Veľké ďakujem kaviarni Podivný barón a iným.  Celé LETO V PARKU bolo skvelé a už sa tešíme na budúci rok. Želám vám všetkým pekný zvyšok prázdnin a leta. ĎAKUJEM.   / 27.8.2017/

Dobrovoľníci v Púchove

Ahojte priatelia. Sú ľudia, ktorí len kritizujú a pod falošnými a anonymnými profilmi opľúvajú druhých a potom sú ľudia, ktorí naozaj vytvárajú hodnoty pre druhých a preto som založil pred 3 rokmi neformálnu organizáciu Dobrovoľník Mesta Púchov. Pokračujeme v projekte MAĽUJEME SPOLU na Materskej škôlke Požiarna za tzv. Céčkom a dovoľte, aby som ešte prezentoval aj pána Duhačka, ktorý sa tak isto pridal do skupiny dobrovoľníkov a vytvára neuveriteľne krásne veci pri tejto škôlke. Dokončil náš katolícky kostol. ĎAKUJEM všetkým dobrovoľníkom.

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - augustová úroda

Dnes / 13.8.2017/  bol pre mňa divoký a rýchly deň. Hasičská súťaž v Púchove, Dožinky v Lednici, Kockoviny v Horných Kočkovciach , ale v Komunitnej záhrade v areáli Detského domova bolo tiež úžasne. ÚRODA AKO SA PATRÍ.....

LETO V PARKU - premietanie "E.T.Mimozemšťan"

Dnes máte jedinečnú príležitosť si odpočinúť po náročnom, vyhriatom a dusnom týždni do príjemného chládku v parku za Župným domom v Púchove. ,, E.T. volá domů " začiatok premietania o 20:30 hod. VSTUPNÉ VOĽNÉ! ! ! zober rodinu, frajerku, kamarátov a uži si krásny piatkový večer u nás na terase pri skvelom filme. ĎAKUJEME   /11.8.2017/

LETO V PARKU - varenie čili

Naozaj frčíme, Uf ta vôňa ČILI... Viem,že je teplo, ale my tu máme skvelé jedlo, muziku, ľudí a relax v tieni najstarších stromov v Púchove. /5.8.2017/

 

 

.

 

Projekt "Maľujeme spolu" - MŠ Požiarna 1292 - dokončenie

Dokončili sme maľbu v Materskej škôlke Požiarna za MsÚ v Púchove. V našom projekte pod názvom MAĽUJEME SPOLU pokračujeme na ďalšej škôlke. Viac na budúce. Veľké ďakujem mojim priateľom, umelcom , výtvarníkom a dobrovoľníkom: Maugli Cyperčan, Mini Temno, Simona-Sislík Spandža Mazánová, Gabris Jozef a iní... /29.7.2017/

VINYL Párty + burza platní

Prvá Vinyl párty v Púchove u nás v ŽUPÁKU. Počasie nás trošku potrápilo, ale inak super. / 22.júl 2017/

VINYL Párty - pozvanie

VINYL PÁRTY + BURZA PLATNÍ a KNÍH = 22.júla /sobota/, začiatok o 17:00 v parku Župného domu v Púchove v rámci prázdninového projektu LETO V PARKU. Srdečne vás všetkých vítame. Príďte sa zabaviť, poďte si kúpiť alebo vymeniť staré platne, či knihy. Prineste si aj vy platne a trošku si doprajte adrenalín z predaja, či kúpy knižnej alebo vinylovej srdcovky, o ktorej už veľmi dlho snívate.

LETO V PARKU - premietanie "V HLAVE"

Ahojte priatelia, včera večer v ŽUPÁKU bolo super. Premietanie animovanej fantázie ,, V HLAVE,, bolo skvelé. Vy všetci ste super. Prišli ste, podporili ste nás a my vám ĎAKUJEME. Ja osobne ĎAKUJEM priateľom z Beluše a samozrejme aj z Púchova, že nám pomohli s technickými, obslužnými a pomocnými prácami. Ďakujem                                                                           občianskemu združeniu PODIVNÝ BARÓN, ktorý všetko podstatné včera zabezpečoval.Osobne ĎAKUJEM aj všetkým                                                     dobrovoľníkom, ktorí nám neustále pomáhajú so všetkým možným. Radi by sme ďalej pokračovali v aktivitách, sme                                                       tu pre vás.  /15.7.2017/

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - úroda

Komunitná záhrada/ 10.7.2017/ Dnešná úroda, zemiaky, zeler, uhorky, papriky, rajčiny, melón a iné...bylinky som nefotil, ale krásne voňala mäta a medovka ...

LETO V PARKU - premietanie "Toto je náš svet"

Ahojte priatelia, NEZABUDNITE na LETO V PARKU a hlavne, že tento piatok 7.7.2017 o 20:30 máme premiéru premietania na fasádu Župného domu. Názov filmu - TOTO JE NÁŠ SVET. PS: Keď si našiel čas Roman Vrba na svojom Porshe a prišiel nás pozrieť do ŽUPÁKU, tak príďte aj vy!

LETO v PARKU - letná knižnica

LETO V PARKU: Vitajte priatelia v našej letnej knižnici. Dnes sme si dali námahu a spočítali knihy, ktoré sme vystavili - cca 1900 kníh. Máme ešte v depozite ďalších cca 600 kníh, tak nech sa páči, sme tu pre vás... /5.júl 2017/

Pokračovanie projektu MAĽUJEME SPOLU - MŠ Požiarna 1292

ŽUPNÝ DOM - Dobrovoľník Mesta Púchov: Pokračujeme v projekte MAĽUJEME SPOLU na ďalšej materskej škôlke v Púchove - Požiarna za MsÚ. Ak by sa chcel niekto pridať a nudí sa cez leto, tak nech sa mi ozve. ĎAKUJEM  /júl 2017/

Leto v parku

ĎAKUJEM naozaj všetkým ktorí pomohli, aby sa koncert uskutočnil, aby sme zahájili dôstojne LETO V PARKU a aby sme mohli robiť viac a viac kultúrnych podujatí v ŽUPNOM DOME a v PARKU. Program LETO V PARKU je tiež v prílohe. Ozýva sa čím ďalej viac a viac hudobníkov a umelcov, takže sa tešíme, že PARK tieto prázdniny ožije. / 1.júl                                                           2017 /

Priestor tradícií púchovskej doliny v ŽD

Ahojte priatelia! Kedže meníme, dopĺňame a vylepšujeme výstavy a akcie v Župnom dome, tak vás prosíme o pomoc. Vytvorili sme nový priestor pre folklór a ľudové tradície spojené s Púchovskou dolinou. Radi by sme nainštalovali do tohto priestoru tradičný stôl aj s výbavou, tak ako stolovali naši predkovia, ak viete o niekom, kto by nám vedel v tomto pomôcť a vedel by nám zapožičať napr. obrus, lyžice, misky, džbány, dečky alebo iné, tak sa mi prosím ozvite na: 0910 191 898. Už čoskoro zverejníme aj LETNÝ PROGRAM Župného domu. Môžete sa tešiť na piatkové premietania na fasáde Župného domu, prázdninová knižnica v parku a mnohé iné. ĎAKUJEM za pomoc a samozrejme aj za vaše tipy a návrhy originálnych akcii. / 18.6.2017 /

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - natieranie posedenia

Víkend pracovný. Prvý zber a ochutnávka. Skvelé. Cez týždeň polievame vždy večer, kto chce popolievať a posedieť, nech sa pridá. cca o 19tej. som na mobile 0910 191 898. / 11.6.2017/

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - prevoz posedenia

Takže stôl sme previezli / 9.6.2017/ do KOMUNITNEJ ZÁHRADY detského domova. ĎAKUJEM Mirovi Mončekovi z Nimnice, Janovi Pechovi nábytkárovi z Nimnice, Ladislav Rosina za prevoz a pomoc. Boro - Ľubor Malovec za finančnú pomoc. Kto chce pomôcť pri natieraní stola a lavice, tak sa nahláste, zajtra by sme to urobili. ĎAKUJEM

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - aktívna 8.A ZŠ Mládežnícka

Dnes /8. jún 2017/ bol skvelý deň. Zo ZŠ Mládežníckej v Púchove prišli žiaci 8.A a naša KOMUNITNÁ ZÁHRADA v detskom domove ožila. Pestovateľské práce v priamom prenose. Pleli sme - vytrhávali burinu, strihali, vyrezávali, zametali, zbierali kamene a odpad, polievali a aj brali prvú úrodu, skrátka super práca. ĎAKUJEM žiakom a aj                                                                   triednemu  MIROVI BUČKOVI za pomoc a podporu.

Projekt "Maľujeme spolu" - ZŠ a MŠ Horovce

Ahojte priatelia... Projekt MAĽUJEME SPOLU pokračuje teraz  /7.jún 2017 / na ZŠ a MŠ Horovce. ĎAKUJEM Maugli Cyperčan, Mike C-Big, Izabela Zlatkovská za pomoc pri maľovaní, ste super...

Dokončenie striešky na ihrisku

Ťažký bol veru piatok. Striedanie oblečenia zo saka do teplákov 2 krát od rána do obeda, ale stálo to zato. Susedia pomohli a striešku sme dokončili. / 3.jún 2017/

Hudobný večer s hosťom - A.Šiškovou

31. máj 2017. Hudobný večer s hosťom - slovenskou herečkou Ankou Šiškovou. Skvelý večer. ĎAKUJEM za fotky Dano Zvonek, ktorý mi pomáhal v rámci projektu DOBROVOĽNÍK MESTA PÚCHOV celý deň...

Deň v DeD

31.mája 2017 v areáli Detského domova v Púchove sa vyhlasovali a odovzdávali ceny poroty v celoslovenskej výtvarnej súťaži KRÍDLA FANTÁZIE 2017. Kolaudovali sme projekt PEVNINA DETSTVA - rekonštrukcia múra, plota a založenie živej galérie na ulici, ďalej sme kolaudovali KOMUNITNÚ ZÁHRADU a oslavovali 85. výročie založenia detského domova v terajších priestoroch. ĎAKUJEM všetkým, ktorí mi pomohli, pretože tieto projekty sa chystali viac ako rok a bola to naozaj drina od prvého nápadu, napísania projektov, prípravy, zabezpečenia financií a partnerov a mnoho iného. ĎAKUJEM Danovi Zvonekovi, ktorý fotil celú akciu.

Ceny - KRÍDLA FANTÁZIE

Dnes /29.5.2017/ doleteli ceny na Krídlach fantázie od Peter von Duris, Firma KMK Reklama Púchov potlačila palety.Diplomy navrhla Zuzana Dreadka Krutá a všetky ich vytlačil Miroslav Hvizdak Hvizdak ĎAKUJEM ste super.

 VYŠÍVANÁ HISTÓRIA - pozvánka

Srdečne vás všetkých pozývam dňa 28.5. nedeľa o 14:30 do podkrovia ŽUPNÉHO DOMU v Púchove na vernisáž celoslovenskej putovnej výstavy vyšívaných obrazov pod názvom Vyšívaná história. Ďakujem všetkým, ktorí pomohli pri upratovaní komplet podkrovia, inštalácii a spolupráci na                                         projekte.

Projekt "Maľujeme spolu" - MŠ Mládežnícka dokončená

Projekt Maľujeme spolu frčí na 100%. Materská škola Mládežnícka v Púchove je dokončená. / 25.5.2017 / Maugli Cyperčan, Ľuboš Velacka a Lucia Repková ĎAKUJEM. Deti boli skvelé.

Projekt PEVNINA DETSTVA - pred kolaudáciou

Projekt PEVNINA DETSTVA venovaný Detskému domovu v Púchove finišuje. Makáme aby sme ju stihli skolaudovať 31. mája na vyhlásení výsledkov Krídiel fantázie aj spolu s Komunitnou záhradou. Všetci ste srdečne vítaní. / 24.5.2017/

Múrik pred DeD pred a po

 / 20.5.2017 / Múrik a plot Detského domova v Púchove, pred a po....

 

 

.

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - pripravené na výsadbu

Komunitná záhrada sa blíži do finále. V piatok a v sobotu prišli na pomoc gympláci z 2.A, Kristína Tina Bizoňová, Emma Peniačková, Lukáš Obšivan, Lukáš Urban a poriadne zabrali. Spoločne sme dokončili práce a pripravili vyvýšené záhony na výsadbu. Andrea Feriancová vybavila nádrž na vodu a odobrala vzorky pôdy. Milan Baranec pomohol z odvozom. Všetkým veľmi pekne ĎAKUJEM za pomoc. /14.5./

Projekt "Maľujeme spolu" - MŠ Mládežnícka, ZŠ Komenského a ZŠ Horovce

Projekt MAĽUJEME SPOLU pod záštitou mesta Púchov a Púchovská kultúra s.r.o prebieha v rôznych etapách na MŠ Mládežnícka v Púchove, na ZŠ Komenského v Púchove a ZŠ Horovce.                                                 /11.máj 2017/

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - navezenie zeminy

Dnes ráno ťažký začiatok s lopatou.Ešte že prišiel Peťo na mini bagri - ďakujem ti, lebo by sme to nezvládli sami dvaja s Milan Baranec, ktorému ďakujem za pomoc. ĎAKUJEM aj Ivanovi Kozovému - Záhradnictvo Kozový za skvelú spoluprácu a zeminu. KOMUNITNÁ ZÁHRADA v Detskom domove v Púchove pokračuje: info pre DOBROVOĽNÍKOV... tento piatok a sobotu robíme na vyvýšených záhonoch, tak sa môžete hlásiť na môj FB alebo mi volajte, alebo píšte na môj mail. /10.máj 2017/

 Dodatočné ocenenie - KRÍDLA FANTÁZIE

Mal som pocit, že určite ostali nejaké práce neocenené a tak som dodatočne dnes udelil ČESTNÉ UZNANIE ešte 27 umelcom a ich dielam, ktoré sú súčasťou celoslovenskej výtvarnej súťaže KRÍDLA FANTÁZIE 2017. Ďalej som udelil 1 CENU POROTY pre pedagóga a 3 HLAVNÉ CENY určené                                                   školám. / 10.máj 2017 /

 

 

 

CVČ s deťmi v Župáku

Počas týchto chladných a upršaných dní sa podkrovie Župného domu v Púchove stalo dočasným domovom na DEŇ ZEME aj pre CVČ Včielka a tých najmenších a ich rodičov. Župný dom je priestorom pre všetkých, ktorí majú radi kultúru, umenie, relax a pohodu.

 

/apríl 2017/

 

 

 

DEŇ ZEME - 22.4.2017 - odvoz odpadu

Dnešné upratovanie začalo o 8:00 hod. Stretnutie s Nimničanmi, ktorí nám išli oproti bolo cca o10:30 pri dolnom Salaši a úplne ukončenie o 13:00 hod. kedy sme pozbierali všetky vrecia a vyhodili ich na Technických službách do obrovského kontajnera.

DEŇ ZEME - 22.4.2017 - zbieranie odpadkov

Priatelia, dnešná Jarná brigáda pri príležitosti DŇA ZEME vyšla na jednotku s hviezdičkou aj vďaka veľkej účasti.Dovoľte mi, aby som sa poďakoval všetkým, ktorí sa zúčastnili. Veľké ďakujem primátorovi Mesta Púchov Rasťovi Henekovi za organizáciu a podporu, zamestnancom Mestského úradu, Dobrovoľným Hasičom z Púchova a Hoštiny- DHZ, poslancom Mesta Púchov, Púchovským seniorským klubom, Púchovskému turistickému klubu, púchovským skautom, Dennému centru, Dobrovoľníkom Mesta Púchov, podporovateľom Župného domu, Astro klub Púchov, študentom Púchovského Gymnázia, Technické služby mesta Púchov, PuTv a Púchovským novinám, všetkým ľuďom, ktorým záleží na svojom okolí a prírode. V neposlednom rade veľké ďakujem partnerovi a spoluorganizátorovi akcie starostovi Nimnice Ladislavovi Ďurečkovi a obyvateľom Nimnice, ktorí sa tak isto zúčastnili spoločnej akcie. Prišli nás podporiť aj muzikanti, ktorí nám zahrali na ľudovú nôtu. Guláš a kurence boli skvelé, takže čo viac sme si moli dnes priať? Mali sme aj obetavého muža, ktorý bez problému išiel pre odpad aj do studeného Váhu. Takže dnešný deň sme využili na 100% , pretože sme spoločne vyčistili od odpadu tzv.,,Kypu,, a breh Váhu od Sport centra až po koniec Nimnice. ĎAKUJEM

DEŇ ZEME - 22.4.2017  pozývame všetkých

Dňa 22.apríla 2017 v sobotu, Mesto Púchov a Obec Nimnica poriadajú pri príležitosti DŇA ZEME spoločnú Jarnú brigádu. Púchovčania sa stretnú o 8,00 hod. pred SPORT CENTROM a zbierať odpadky budú pri brehu Váhu smerom na Nimnicu. Nimničania sa stretnú pod Lipkou a zbierať odpadky budú smerom na Púchov. Stretnutie je niekde pri spodnom Salaši, kde sa bude po práci relaxovať pri guláši.

 

 

.

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - montáž debnenia na záhony

Komunitná záhrada v detskom domove v Púchove pokračuje montážou debnenia pre vyvýšené záhony. 100kg kvetináče dali zabrať pri presune. Dnes / 11.4./ pomohli Rene Yess Gonzalez a Mario Ozimy. Dík borci...

KRÍDLA FANTÁZIE -  vyhodnotenie

7. apríla 2017 prebehlo stretnutie odbornej poroty v CVČ Včielka v Púchove, ktorú zvolal autor a organizátor celoslovenskej výtvarnej súťaže KRÍDLA FANTÁZIE Roman Hvizdák. Odborná porota v zložení Anka ŠiškováLucia GreatakovaDenisa KolářováVlad VakovZuzana Dreadka Krutá a Stanislav Minárik vybrali víťazné diela a udelili 60 CIEN POROTY z celkového počtu 1050 prác. Bola to naozaj drina pretože tento rok prišlo veľmi veľa skvelých diel z celého Slovenska. ĎAKUJEM kamoši za pomoc.

DK Hoština - SPOLOČNÝ PRIESTOR

Dom Kultúry Hoština-spoločný priestor. V spolupráci Mesto Púchov + Denné centrum + miestny výbor Hoština + DHZ Hoština sme začiatkom apríla odštartovali ďalší projekt pod názvom Veľkonočné zvyky a tradície vidieka na Slovensku. Poniektoré dámy prišli v parádnych krojoch napr. zo Záriečia, Hoštiny a Hatného. ĎAKUJEM

.

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - priesady

Komunitná záhrada prešla do fáze priesad. Tento týždeň by sme chceli montovať debnenie pre vyvýšené záhony, kto by sa chcel pridať, tak ma kontaktujte. / 2.apríl 2017/

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - prevoz dreva 

PROSÍM O POMOC !!! Vedel by mi niekto pomôcť 31.3. piatok o 10:00 hod. s prevezením lát z píly Lazy p. Makytov - Dubkova do Detského domova Púchov? Laty potrebujeme pre projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA. Dĺžka laty 3metre je tam 24 kusov, ďalej 1,2 metra dlhé 24 kusov. Volajte na 0910 191 898 , ĎAKUJEM. Aj takouto  výzvou sa posunul celý projekt vpred.

Dan Doan - hudobný hosť - Púchovské signály

Púchovské signály v ,, Župáku,, a Dan Doan. Dík borec za super výkon. 

.

Vernisáž Púchovské signály

Nezabudnite prísť na vernisáž PÚCHOVSKÉ SIGNÁLY 30. marca tento štvrtok o 18:00 v podkroví Župného domu v Púchove. Kurátor výstavyRoman Hvizdák. Autori obrazov Juraj Florek a Juraj Toman z Trenčína. Chalani sa motali po uliciach mesta Púchov a namaľovali cca 18 obrazov. Na vernisáži predstavia zhruba 30 diel. Ešte chcem poďakovať Marek Vatral z Podivného baróna za nápad a spoluprácu. Srdečne vás všetkých pozývam na našu originálnu akciu.

Príprava nového projektu:  Večer na kolene

Pripravujeme NOVÝ projekt v rámci ŽUPNÉHO DOMU pod názvom VEČER NA KOLENE. Naším prvým hosťom bude René Gonzalez.
V stredu 29.marca 2017 o 18:00 v Kaviarni Podivný barón vás pozývame na jedinečný prelet nad KUBOU. Video s GoPro Kamerou, projekcia, fotky, muzika, ukážky tradičných tancov, Karibská sangria Criolla. Srdečne ste vítaní.

.

Knižný trh v Župnom dome

Knižný trh v podkroví ŽUPÁKU v Púchove. Mohli ste prísť v sobotu, kto nestihol tak v nedeľu 5.3.2017. Začiatok o 13:00 do 16:00 hod. Vynikajúcu muziku zabezpečil svojou neskutočnou zbierkou platní Miro Strapko.

Projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA - založenie

Ahojte priatelia, Mesto Púchov a Dobrovoľník mesta Púchov v spolupráci s Detským domovom PÚ a CVČ Včielka PÚ spoločne pripravili úplne nový projekt s názvom KOMUNITNÁ ZÁHRADA. Radi by sme založili u nás v meste prvú Komunitnú záhradu pre všetkých ľudí, ktorých spájajú rovnaké hodnoty. Chceme ,,záhradničiť,, v centre mesta a pestovať zeleninu a bylinky, ktoré potom využijú a spracujú v kuchyni detského domova na rôzne pochúťky pre detských maškrtníkov. 10.2 sme začali prvú fázu a spoločne s deťmi detského domova sme zasadili všetko možné zo zeleniny a byliniek. Kto by sa chcel pridať a pomôcť mi pri navrhovaní vyvýšených záhonov, zabezpečovaní materiálu pre debnenie alebo zohnaní zeminy budem vám povďačný. ĎAKUJEM za pomoc. /10.február 2017/

 Prípravy  - KRÍDLA FANTÁZIE 2017

Mesto Púchov, BK Župný dom, Dobrovoľník Mesta Púchov, Detský domovPúchov, CVČ Včielka Púchov, Organizácia muskulárnej dystrofie na Slovensku pripravujú pre vás

KRÍDLA FANTÁZIE 2017. / február 2017/

 

Zachránime knihy ?

Ahojte priatelia, dobrovoľníci.... takže dostal som informáciu a ponuku, že ostali v jednom púchovskom byte knihy, ktoré by mali skončiť v odpade. Takže budem organizovať presun kníh, kto by mal záujem, tak sa ohláste priamo mne - Roman Hvizdák. / 24.január 2017/

...

Pomáhame v núdzi

Pred Vianocami sme boli upozornení,že v Starých Nosiciach žije staršia pani v ťažkej životnej situácii a ešte aj sociálnej núdzi,ktorá potrebuje súrne pomôcť.Zistili sme,že mala nefunkčné kúrenie a v dome bola zima.Určite si viete predstaviť,v akých neľahkých podmienkach sa nachádzala a zároveň sa starala aj o svoju malú vnučku.Veľmi som rada,že sa našli ľudia,ktorí pomohli či už oblečením,potravinami alebo finančne.Kúrenie sa podarilo 2.1.2017 úspešne opraviť a spustiť aj vďaka finančnej podpore,ktorú osobne zabezpečil viceprimátor mesta Púchov Roman Hvizdák.Obrovské Ďakujem patrí aj dobrovoľníkom,ako je aj moja dcéra s kamarátmi.  /január 2017/

FAREBNÝ SVET

V piatok 16.12.2016 o 18:30 v podkroví ŽUPNÉHO DOMU odštartujeme originálnu vernisáž ,,ŠTOTYHO,, pod názvom FAREBNÝ SVET. Viac info na plagáte. Srdečne pozývam všetkých fanúšikov umenia, nadšencov a podporovateľov Župného domu a neformálnej organizácie Dobrovoľník Mesta Púchov. Rád by som na tejto akcii osobne poďakoval za pomoc a podporu skvelým ľuďom.

 

 

..

Oprava striešky na detskom ihrisku 

  ĎAKUJEM všetkým skvelým ľuďom, susedom a kamarátom, ktorí sa podieľali na dobrej veci a hlavne dnes prišli pomôcť pri stavaní striešky na detskom ihrisku na Námestí slobody v Púchove. Ján Novák,Štefan Kunčev, Ľubo Orgoň, Jardo Buchta, Janko Sloboda, Lukáš Sloboda, Andrea Feriancová, Ľubo Ferianc, Milan Baranec veľké ĎAKUJEM, moc si to cením./ november 2016/

RETRO Hoština

  Dňa 24.9.2016 v sobotu o 15:30 hod- Domu kultúry v Hoštine. Radi by sme vám predstavili projekt, ktorý vznikol na základe potreby, pomoci a hlavne spolupráce medzi mestom Púchov, DHZ Hoštiná, Púchovský eko - astroklub, Dobrovoľník mesta Púchov a Denné centrum Púchov.Projekt dostal názov DK Hoštiná spoločný priestor. Tento projekt je pod záštitou mesta Púchov a teda primátora mesta Púchov.  Autor a koordinátor projektu je Roman Hvizdák. Koncepciu projektu predstavíme na samotnej Retro Hoštiná akcii okrem zábavy určenej pre ľudí.

Pevnina detstva - pokračujeme

 Dnes nám prišli na pomoc viacerí úžasní ľudia.Takže projekt PEVNINA DETSTVA si našla svojich podporovateľov. Prišiel dekan FPT Ján Vavro a profesori, študenti z Fakulty priemyselných technológii v Púchove, učitelia a študentky SOŠ obchodu a služieb Púchov, poslanec mesta Púchov Ján Riško, prišli nás podporiť svetoví cyklisti bratia Velitsovci,ktorí v piatok tiež osobne pomôžu pri prácach, primátor mesta Púchov Rastislav Henek, v zastúpení Detského domova Púchov zapracovali riaditeľka Danka Zemanová a Majka Slobodová a skvelé dámy nám urobili kapustnicu a koláče. Skrátka príďte a pomôžte dobrej veci. Sme tam ešte vo štvrtok 22.9 piatok 23.9, sobotu 24.9. a keď bude treba aj v nedeľu tento týždeň. / 21.september 2016/

Projekt  - Pevnina detstva

 ČO IDEME ROBIŤ A CIEĽ PROJEKTU:1. Kompletná rekonštrukcia múrika a plota pred areálom Detského domova v Púchove.2. vytvorenie informačného priestoru na plote Detského domova Púchovslúžiaceho na prezentáciu svojich aktivít a dôležitých činností rôznych združení: napr. Dobrovoľník Mesta Púchov, Detský domov Púchov, CVČ Včielka Púchov, ZUŠ Púchov, Fakulta priemyselných technológii v Púchove, Župný dom -bod kultúry.3. usporiadanie celoslovenskej súťažnej prehliadky výtvarných diel s názvom KRÍDLA FANTÁZIE. /september 2016/

Púchovský jarmok 2016

 17.9.2016 na Púchovskom jarmoku sa Dobrovoľníci MestaPúchov zapojili do umeleckých, kreatívnych a relaxačných aktivít. Našou zbraňou okrem skvelých palaciniek a úžasných koláčikov, bola myšlienka, že robíme dobrú vec. Chcem poďakovať všetkým 18 pomocníkom za skvelú prácu a hlavne obetavosť. Autor, realizátor a koordinátor projektu Dobrovoľník Mesta Púchov - Roman Hvizdák. Pod záštitou primátora mestaPúchov - Rasto Henek.

 Dobrovoľníci na PJ 2016

 Zdravím Dobrovoľníkov mesta Púchov. Posielam zoznam mien dobrovoľníkov, ktorí sa prihlásili na Púchovský jarmok 2016 a teda sú pripravení na úkor svojho pohodlia a voľného času pomôcť dobrej veci. Takže ako minulý rok, budeme maľovať na tvár, kresliť na veľké ale aj malé výkresy a trošku zabávať deti rôznymi aktivitami. Projekt je pod záštitoumesta Púchov a teda primátora mesta Púchov: Rasťo Henek. Autor a koordinátor projektu: Roman Hvizdák.

Ak sa na ZOZNAME niekto nenašiel, tak sa ešte ozvite!!!
1.Filip Prikler, 2.Katarína Belianinová, 3.Olena Pototská, 4.Klaudia Ivanová, 5.Martin Neuschel, 6.Danka Poliaková 7.Klárka Šúlyová, 8.Klaudia Malovcová, 9.Renka Priklerová, 10. Aďa Pechová, 11. Kristína Bizoňová, 12.Peťka Kondrčíková 13. ZI MA 14. Matej Babinec, 15. Roman Hvizdák

Tričká pre dobrovoľníkov

 Takže priatelia - dobrovoľníci ! Tričká máme hotové ! Sponzori tričiek sú: Firma LOGITEX a PuArt Gallery občianske združenie.  17. septembra 2016 v sobotu sa bude konať už tradičný Púchovský jarmok. Aj tento rok pripravujeme Art Terapiu a všetko čo k tomu patrí. Kto chce pomôcť na jarmoku v rámci zábavných, hravých a iných aktivít nech sa nahlasuje na: 1. tu na FB alebo na mojom profile Roman Hvizdák alebo 2. píše na mail, romanhvizdak@gmail.com

Preventívna príprava na prívalové dažde

 Mesto Púchov(Dobrovoľník Mesta Púchov) v spolupráci s Technickými službami mestaPúchov a DHZ Nosice. Spoločná preventívna príprava na prívalové dažde./august 2016/

Presťahované v Župnom dome

 Ako sme včera finišovali s knihami.ĎAKUJEM všetkým, ktorí prišli a pomohli pri sťahovaní a uložení kníh.Projekt DOBROVOĽNÍK MESTA PÚCHOV, ktorý je pod záštitou primátora mestaPúchov má na 100% svoj význam.Je to projekt, ktorý ľudí spája pre dobrú vec. / august 2016/

Knihy sa balili, sťahovali 

 Aj napriek hnusnému počasiu sme sa dnes stretli a preniesli sme všetky knihy z bytu do ŽUPÁKU a trošku sme ponaťahovali svaly.ĎAKUJEM za pomoc všetkým, ktorí prišli, veľmi si to vážim.ZAJTRA POKRAČUJEME, pretože treba knihy usporiadať.Kto chce, nech príde pomôcť,začíname od 10tej.

Záchrana kníh

Rád by som zachránil tieto knihy(na obrázkoch),ktoré majú skončiť na skládke a preto dávam dohromady skupinu dobrovoľníkov, ktorí mi pomôžu z jedného Púchovského bytu preniesť tieto knihy do Župného domu v Púchove.Posledný termín presťahovania: od stredy 10.8. budúci týždeň do piatka 12.8. PS: Nahlasujete sa mi,ten kto chcete pomôcť a hlavne zachrániť knihy, zatiaľ som sám.ĎAKUJEM / august 2016/

Oprava detského ihriska

Pripravili sme v rámci DOBROVOĽNÍKA MESTA PÚCHOV ,opravu a rekonštrukciu ,,hojdačiek" vo vnútrobloku pri marczibányi ihrisku a dosypali drobný makadam na miesta, kde býva blato.              /júl 2016/  

Výtvarné "šantenie" ku DŇU RODINY

Dobrovoľník Mesta Púchov v spolupráci s o.z. S láskou k človeku, pripravili výtvarné šantenie ku Dňu rodiny 2016 konanej na pešej zóne a v areáli Cirkevnej školy v Púchove. Výtvarníkom 6-tich najlepších diel bola udelená zlatá medaila, a to menovite: Gabčová Gabika,Gabčová Saška,Labudíková Klárka,Jurašík Filip,Floreková Veronika,Bašík Maximilián.Hodnotilo sa zo 72 odovzdaných výtvarných diel.ĎAKUJEME všetkým, ktorí prišli pomôcť. / 16.máj 2016 / 

Začiatok rekonštrukcie DK Hoština

Dobrovoľník Mesta Púchov v spolupráci s DHZ Hoština a občianskymi aktivistami začali v sobotu 7.5.2016 spoločne čistiť a rekonštruovať Dom kultúry v Hoštine.Celá akcia je pod záštitou mestaPúchov / máj 2016/

Návšteva v chránenej dielni v Piešťanoch

Dnes som navštívil skvelé miesto, úžasných ľudí v Slovenskej chránenej dielni v Piešťanoch. Naši seniori budú určite šťastní, pretože im nesiem dresy na ŠPORTOVÉ HRY. Aj takto DOBROVOĽNÍK MESTA PÚCHOV pomáha. /máj 2016/

Jarná brigáda v spolupráci s DHZ Hoština

DOBROVOĽNÍK MESTA PÚCHOV v spolupráci s Dobrovoľným Hasičským Zborom HOŠTINA vyhlasujú JARNÚ BRIGÁDU. Touto akciou chceme odštartovať prvý krok jedinečnej spolupráce medzi občianskymi aktivistami a samosprávou mestaPúchov. Dátum akcie: 7.5.2016 túto sobotu o 9,00 hod. V prvej fáze budeme vypratávať priestor pod pódiom a čistiť interiér domu kultúry. Projekt je pod záštitou mestaPúchov. /7.máj 2016/

Stavanie mája pre seniorov CSS Chmelinec

DOBROVOĽNÍK MESTA PÚCHOV zháňal 2 šikovných chlapov na postavenie mája pre seniorov v Centre Sociálnych Služieb na Chmelinci v Púchove 29.4.2016. Prihlásili sa dvaja borci z DHZ Púchov - Michal Svorada a Pavol Kadlec.ĎAKUJEM za pomoc aj Michalovi Koukalovi.. /apríl 2016/

Deň Zeme - jarná brigáda pri MŠ Požiarna 

Iniciatíva "Dobrovoľník mesta Púchov" vyhlásila v spolupráci s Rodičovským združením pri MŠ Požiarna 1292/5 (za mestským úradom) JARNÚ BRIGÁDU počas DŇA ZEME. Pomôžete s  čistením a natieraním plota, s prácami na záhrade, prevzdušňovaním piesku, likvidáciou nevyhovujúcich hracích prvkov /22. apríla 2016 so začiatkom o 15.00 a v sobotu 23. apríla od 9.00/

Svetový deň vody a Zeme

DOBROVOĽNÍK MESTA PÚCHOV pracuje a podporuje aktuálnymi aktivitami SVETOVÝ DEŇ VODY A ZEME a tak sme pripravili niekoľko projektov.Hlavnou myšlienkou je: MESTO PÚCHOV chce nadviazať na tému, AKO MÁ VODA, ZEM a PRÁCA MOC ZMENIŤ ŽIVOTY ĽUDÍ. /apríl 2016/

 

Zber odpadkov - Lachovec

Projekt DOBROVOĽNÍK MESTA PÚCHOV ma určite zmysel. Som rád, že v našom meste ešte žijú ľudia, ktorí len nerozprávajú čoby-keby, ale priložia ruku k dielu.Pridajte sa aj vy,ak chcete urobiť niečo užitočné a prospešné pre seba,rodinu alebo druhých. Dnešné zbieranie odpadu na                                                                  Lachovci.Veľké ďakujem pre našich DOBROVOĽNÍKOV. /marec 2016/

Projekt "Maľujeme spolu" - ZŠ Mládežnícka a ZŠ Gorazdova

Pokračovanie projektu pod názvom ,,MAĽUJEME SPOLU". Skončili posledné úpravy na ZŠ Mládežnícka a ZŠ Gorazdova a môžeme maľovať. Celý projekt je pod záštitou DOBROVOĽNÍK MESTA PÚCHOV a mesta Púchov. Autorom a koordinátorom projektu je Roman Hvizdák. ĎAKUJEM za pomoc pri maľovaní: Hvizdák Otis a Maugli Cyperčan.

 

Nové infotabule

 sme potrebovali vlastné informačné tabule ako soľ a prostredníctvom nich vás budeme priatelia informovať o aktuálnom dianí v meste Púchov a aktivitách ŽUPNÉHO DOMU-BOD KULTÚRY a DOBROVOĽNÍK MESTA PÚCHOV. /marec 2016/

ČO SME UROBILI

 

ROZŠIROVANIE PRÁVNEHO POVEDOMIA

Začiatkom roka 2016 sme spustili nový projekt pod názvom,,ROZŠIROVANIE PRÁVNEHO POVEDOMIA", ktorý pomáha hlavne seniorom a ľuďom, ktorí sa nevedia sami právne brániť a potrebujú pomoc právnym odborníkom. Odborným DOBROVOĽNÍKOM sa stala Katka Heneková. Projekt zastrešuje neformálne združenie ,,DOBROVOĽNÍK MESTA PÚCHOV " pod záštitou primátora mesta Púchov R. Heneka. Autor a koordinátor projektu je Roman Hvizdák.

 

Bod kultúry Župný dom

Príprava a návrh prvotného projektu, spolupráca s občianskymi združeniami. Sťahovanie starého archívu kníh v spolupráci s členmi OZ Mŕtva kosť a s dobrovoľníkmi. Slávnostné otvorenie tzv. Župáku.

 

Spojme sa pre šport

18. júla 2015 sa uskutočnila v areáli futbalového a zimného štadióna
MŠK Púchov dobrovoľná brigáda. Natieral sa plot, zábradlia, čistila sa tribúna aj okolie štadióna.

 

Kreatívne dielne a škola v prírode, ZŠ Mládežnícka

Začiatkom júna 2015 sa uskutočnili dvojdňové kreatívne dielne v prekrásnom prostredí Dešnej. Maľovanie, písanie textov piesní, hranie na gitare, športovanie, prechádzky prírodou.

 

Základná umelecká škola v Púchove pomáha

Deti púchovskej ZUŠ-ky vytvorili výtvarné diela, ktoré darovali do benefičnej aukcie na podporu onkologicky chorým deťom. Aukcia sa konala  začiatkom júla 2015 na Myjave.

 

Reštaurovanie nástennej maľby v Dome smútku

Záchrana akejkoľvek pamiatky v meste Púchov je veľmi vzácna a potrebná, a tak sa umelci pustili do reštaurovania nástennej maľby, ktorá sa nachádza v Dome smútku na púchovskom cintoríne.

 

Dom kultúry Hoštiná 2015

Stretnutie seniorov - zber lipového kvetu a liečivých rastlín, opekanie a vatra k výročiu upálenia Jána Husa, výtvarná relaxácia, zber liečivých bylín počas turistiky , kultúrno - športové hry pre seniorov.

 

Art terapia na Púchovskom jarmoku 2015.

Kreatívne a zábavne dielne počas jarmoku navštívilo množstvo rodičov a detí, naši šikovní dobrovoľníci mali naozaj plné ruky práce pri maľovaní na tvár a kreslení obrazov na voľnú tému.

 

Púchovské čarbanice 2015

3. ročník súťažnej prehliadky detských výtvarných diel, ktorej cieľom bolo rozšíriť detský svet fantázie a zviditeľniť talenty v meste Púchov. Súťaž bola určená deťom do 10 rokov a zároveň ZUŠ, MŠ a CVČ.

 

Mikulášsky jarmok na pešej zóne 2015

Dobrovoľníci si natiahli masky a vyrazili na pešiu zónu, aby počas už tradičného Mikulášskeho jarmoku sladkosťami obdarovali  a potešili  tých najmenších, ale aj ich rodičov.

 

Okná do rozprávok 2016

Piatimi nástennými maľbami sa mesto Púchov aktívne zapojilo do celoslovenského projektu, ktorý jevenovaný chorým deťom na Klinike detskej hematológie a onkológie v Bratislave.

 

 

 

TOPlist